sanalbasin.com üyesidir

Öğrencilere Hamsi Ziyafeti

21 Kasım 2015 Cumartesi 20:14
ogrencilere-hamsi-ziyafeti

Giresun Kredi ve Yurt Kurumu (KYK) İl Müdürlüğüne bağlı Seyyid Vakkas Erkek Öğrenci yurdunda kalan öğrencilere, yurt müdürlüğü tarafından hamsi ziyafeti çekildi.

Doğankentli hemşehrimiz olan eski Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü şimdinin Seyyid VakkasYurt Müdürü Nurettin Günay’ın organizasyonunda öğrencilerin sınavlardan sonra stres atması ve birlikte hoşça vakit geçirmesi için düzenlenen etkinliğe öğrencilerin yanı sıra yurt personeli ve davetlilerde iştirak etti.   Giresun Gedikkaya Mahallesindeki Seyyid Vakkas Öğrenci Yurdu (Eski Devlet Hastanesi) bahçesinde hafta sonu düzenlenen hamsi şenliği tam bir şölen havasında geçti.
Öğrencilerin ve yurt çalışanlarının, yine öğrencilerden oluşan orkestra eşliğinde, canlı müzikle birlikte yan yana dizilen ızgaralarda pişirdiği hamsiler, davetlilere ve öğrencilere ikram edildi.
 
Yazdan kalma bir havada açık alanda düzenlenen hamsi şenliğinde; öğrenciler hep birlikte müzikler eşliğinde doyasıya eğlenerek sınav streslerini üzerinden atarken, yurt çalışanları, bazı öğretim görevlileri ve davetlilerde ailelerinden ve memleketlerinden uzakta eğitim gören öğrencilerle birlikte olarak, onlara unutamayacakları bir gün yaşatmanın mutluluğunu tattırdılar.
 
Geçtiğimiz aylarda göreve yeni başlayan KYK İl Müdürü Fethi Elmas ve Seyyid Vakkas Yurt Müdürü Nurettin Günay, öğrencilere yönelik düzenledikleri çeşitli etkinliklerle ve sosyal aktivitelerle, monoton bir yurt ve öğrenci idaresi anlaşıyını bir kenara bırakarak, öğrencilerle yakınen ilgilenen, onlarla değişik etkinliklere katılarak farklı bir yöneticilik anlayışı sergilemek suretiyle, öğrenci memnuniyetini ön planda tutan bir idareci profili çizdiler.
 
Bu iki başarılı idarecinin kısa sürede öğrencilerin sosyal ve psikolojik yönden toplum içerisinde ve sosyal çevre içerisinde daha aktif olarak yer almalarını sağlayacak etkinlikler düzenlenmesi kamuoyu tarafından da takdir ve memnuniyetle karşılanıyor.



Haber okunma sayısı: 2698

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER