sanalbasin.com üyesidir

İLK TEMAS SAĞLANDI.

09 Eylül 2013 Pazartesi 13:14
ilk-temas-saglandi

Doğankent İlçesi Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hamza Aracı’nın Doğankent Belediyesinden hizmet alamadığı gerekçesi ile 2 Eylül Pazartesi günü başlattığı eylem ses getirmeye başladı.

Eylemin 8 üncü gününe girilirken ulusal basına da haberler yansıması fayda etmedi.  Muhtar Aracı’ya destek çığ gibi artarak devam ediyor.

 Doğankent Belediyesi Altyapı işini yapan yükleniciler eylem yapan Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Hamza Aracı’yı ziyaret ettiler. Sorunun çözülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek Muhtar Aracı, yüklenici firma yetkileri, Mahalle sakinleri ve basın mensubu Seyit Güvendi ile birlikte Yeşiltepe Mahallesi Kıyıköy yolunda incelemeler yaparak yapılması gereken işleri not aldılar. Yolu gezip gören heyet yolun gerçekten çok kötü durumda olduğunu bir an önce gerekli çalışmanın yapılması gerektiğini söylediler.

 Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı, Yeşiltepe Mahallesi Muhtar’ını eylem yaptığı çadırda ziyaret ederek eylemini bitirmesini istedi. Ama yolu yaparım diye somut bir taahhütte bulunmadı.

 Yeşiltepe Mahallesinden gelen çocukların ataya şikayet pankartları dikkat çekti. Yine halk arasında şu anda Doğankent ilçesi Sadaklı Mahallesinde yapımı devam eden Arslancık HES firması yetkilileri ile yapılan protokol gereği bu şirketten 1000 metreküp hazır beton istediği ileri sürülen Kabadayı’nın bu betonu nerede kullanılacağı da merak edilen konular arasında yerini aldı. Ayrıca Karayollarından aldığı  Sadaklı Mahallesindeki yeri Aslancık HES tarafında istimlak edilmesi ile elde edilen gelirin kaç lira olduğu nerelere harcandığı hala bilinmiyor.
 

Doğankent Belediyesinin kendi imkanları ile mezbaha yapmıştır oda ne olduğu belli değil çalışırken gören olmadı.

 


Haberin etiketleri:

ilk temas sağlandı


Haber okunma sayısı: 5210

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER