sanalbasin.com üyesidir

Doğankent siyaseti şekilleniyor.

07 Şubat 2019 Perşembe 22:51
dogankent-siyaseti-sekilleniyor

Doğankent'de 31 Mart da yapılacak olan Mahalli seçim'de dört siyasi Parti'den dört tane güçlü Belediye Başkan adayı yarışacak. Sevyeli ve çekişmeli geçeceği tahmin edilen seçim'de adayların encümen liste ve proje ile seçmenleri ikna etmeye çalışacaklar.

Doğankent'te MHP'den mevcut Başkan Haşim Birol Tekin, AK Parti'den ilçe Başkanı Rüşen Özden, BBP'den eski Doğankent Belediye Başkanı Nazmiye Kabadayı ve İYİ Parti'den İsmail Tarı yarışacaklar.
2014 Yerel seçimlerinde 2 bin 200 geçerli oyu olan Doğankent'te, Belediye başkanı Haşim Birol Tekin bu oyların yarısını (Bin 100) almış, koltuğa oturmuştur. Yine bu seçimde Ak Parti adayı Nurettin Günay 650 oy, 2 dönem Doğankent belediye başkanı olan Nazmiye Kabadayı ise 370 oyda kalmıştı..

Mevcut Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin tekrar partisinin Belediye Başkan adayı olarak yarışmaya devan edecek. Tekin  Başkanlığı döneminde yaptığı veya yapamadıgı hizmetleri anlatarak, gelecek beş yıldaki yapacaklarını halka anlatarak yetki isteyecektir.

Aday adaylığı sürecini sorunsuz bir şekilde geçirerek AK Parti Belediye Başkan adayı olan Rüşan  Özden. Beş yıllık iktidar partisi  ilçe Başkanlığı döneminde  yaptıklarım yapacaklarımın garantisidir. Belediye Başkanı seçilirsem bu hizmetlrin daha fazlasını yapmak için yetki isteyecektir.

Eski Belediye Başkanlarından Nazmiye Kabadayı BBP adayı olarak  ilçeye on yıl yaptığım hizmetlerini ön pilana çıkararak, bu hizmetlerin artarak devam ettirebilmek için seçmenlerimin istekleri ile noksan kalan işleri bitirebilmek için yetki isteyecektir.

Siyasetin her zaman içinde olan. Uzun süre MHP ve İYİ Parti'de ilçe Başkanlığı yapmış olan, bu zamana kadar kendi Partisinin Belediye ve Milletvekili adaylarının kazanması için gece gündüz çalışan  İsmail Tarı. İYİ Parti Belediye Başkan adayı olarak ilk defa kendine oy isteyecek.


Haberin etiketleri:

doğankent, 2019 mart seçim, belediye


Haber okunma sayısı: 335

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER