sanalbasin.com üyesidir

Özden’de Adayım Dedi…

05 Aralık 2018 Çarşamba 19:46
ozdende-adayim-dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden, partisinden Doğankent Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden, partisinden Doğankent Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı.

Doğankent Belediye Başkan adaylığı için AK Parti’den bugüne kadar resmi olarak üç aday adayı başvuruda bulunurken, Başkan Özden’in henüz resmi bir açıklama yapmamış olmasına rağmen muhtemel aday adayları arasında bulunduğunu daha önce sitemiz üzerinden yaptığımız haberlerde açıklamıştık.


Başkan Özden’in bugün İlçe Başkanlığından istifa dilekçesini AK Parti İl Başkanlığı’na vererek, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “29 Mayıs 2014 tarihinden bugüne kadar gururla yürüttüğüm Doğankent AK Parti İlçe Başkanlığı görevimden, partimizden Doğankent Belediye Başkan aday adaylığı için ayrılmış bulunmaktayım. Rabbim gönlümüzden geçeni hakkımızda hayırlı eyler inşallah” diyerek resmen 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Doğankent Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İlçe Başkanlığından istifa ederek, belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu söyleyen Rüşan Özden’in bu açıklaması ile birlikte, AK Parti’nin Doğankent Belediye Başkanlığı için resmi aday adayı sayısı dört kişi oldu.

Bundan sonraki sürecin nasıl gelişeceği ilçede merak edilen en önemli konu olurken, seçmenlerdeki genel kanaat; Genel Merkez’den yeşil ışık yanmadan Özden’in İlçe Başkanlığından istifa etmesinin mümkün olmadığı yönünde oldu.


Bilindiği üzere AK Parti Genel Merkezi, il ve ilçe teşkilatlarına verdiği talimatla kimsenin Genel Merkez’in onayı olmadan istifa etmemesini istemişti.

Özden’in istifası ile birlikte büyük bir sürpriz olmasa AK Parti’nin Doğankent ilçesindeki Belediye Başkan Adayı Rüşan Özden olurken, muhtemel başka bir sürpriz olmazsa rakipleri; MHP’den Haşim Birol Tekin ve İP’den İsmail Tarı olacak.


Haberin etiketleri:

Özden’de Adayım Dedi…


Haber okunma sayısı: 269

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER