sanalbasin.com üyesidir

Kaymakam Beye 41 Kere Maşallah!...

05 Aralık 2018 Çarşamba 19:36
kaymakam-beye-41-kere-masallah

Doğankent’te 25 Ekim tarihinde göreve başlayan Kaymakam M.Emre Canpolat, halkın nabzını yakalayarak kısa sürede adından söz ettirmeye başladı.

Doğankent’te 25 Ekim tarihinde göreve başlayan Kaymakam M.Emre Canpolat, halkın nabzını yakalayarak kısa sürede adından söz ettirmeye başladı.

 

Kaymakam Canpolat göreve başlamasının üzerinden daha 40 gün geçmeden halkın içerisine katılarak yaptığı çalışmalarla ’41 Kere Maşallah!...’ dedirtiyor.

Göreve başlamasının hemen ardından ilçenin sorunlarına el atan Kaymakam Canpolat, ilk haftasını Kaymakamlık ve ilçe merkezinde tespit ve değerlendirmelerde bulunarak geçirdikten sonra köy ve mahalle ziyaretlerine başladı.   Köy ziyaretlerine 2 Kasım tarihinde, Giresun’un en büyük köylerinden, ilçenin de en büyük köyü olan Çatak Köyü’nü ziyareti ile başlayan Kaymakam Canpolat, beraberinde kurum amirleri ile birlikte Çatak Köyü İlkokulu’nda ziyaret ve incelemelerde bulunduktan sonra köy halkı ile bir araya gelerek sorunlarını dinleyip, taleplerini aldı.


  İlçenin sorunlarıyla yakından ilgilenen Kaymakam Canpolat, 7 Kasım tarihinde ilçede bulunan okulların müdür ve müdür yardımcıları ile bir toplantı yaparak, eğitimde yaşanan veya yaşanması muhtemel olan sorunları ele alarak, alınacak önlemler konusunda istişarelerde bulundu.   Toplantılara ara vermeden devam eden Kaymakam Canpolat, 8 Kasım tarihinde ilçede bulunan kurum amirleri ile ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu, 13 Kasım tarihinde ‘Çocuk İstismarı” konulu bir toplantı gerçekleştirerek, toplumun hassas noktalarına karşı ne kadar duyarlı olduğunu hissettirmek suretiyle, bu konuda alınacak önlemleri görüştü.


  Koltuğunda oturmayan bir Kaymakam olacağını daha ilk günden hissettiren Canpolat, olumsuz hava şartlarına rağmen terörle mücadelede kahramanlık destanları yazan güvenlik güçlerimizi de 14 Kasım tarihinde görev yerlerinde,  karın kışın altında ziyaret ederek, onlara moral ve motivasyon sağlamak suretiyle farklı bir Mülki İdare Amiri olduğunu hissettirdi.


  Köylerin ve köylülerin sorunları ile yakından ilgilenen Kaymakam Canpolat, 29 Kasım tarihinde Kozköy Köyü’nü ziyaret ederek KÖYDES Projesi kapsamında yapımı devam eden su deposundaki çalışmaları yerinde inceleyerek, depo inşaatında çalışan işçilere kazma-kürek sallayarak yardım etti. Köy halkı ile sıcak ve samimi diyaloglara girerek onlarla bir süre sohbet eden Canpolat, kısa sürede ilçede sevilen ve sayılan bir yönetici olmayı başardı.


  Bütün bu çalışmalarının arasında göreve yeni başlaması nedeniyle kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelen ziyaretçilerine de kabul eden Kaymakam Canpolat, Gazi Osman Ünlü’yü 9 Kasım’da, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci’yi Doğankentspor Kulübü yöneticilerini 16 Kasım’da, Çatak Köyü İlköğretim Okulu Öğretmenlerini 28 Kasım’da ve Milli Eğitim Müfettişlerini 29 Kasım’da makamında kabul ederek yoğun çalışma temposu içerisinde ziyaretçilerine ve misafirlerine de vakit ayırmaya özen gösteriyor.


  Kaymakam Canpolat, ilçedeki yoğun çalışma temposunu; 19 Kasım’da Mevlid Kandili nedeniyle Harşit Ulu Camide düzenlenen programa katılarak halkın kandilini kutlayarak, yine 20 Kasım tarihinde kuruluşunun 155.Yılı nedeniyle T.C. Ziraat Bankası Doğankent Şubesini ziyaret ederek kurum çalışanlarını kutlayarak, 24 Kasım tarihinde Öğretmenler Günü programına katılarak, öğretmenler günün kutlayarak sürdürdü.


  Doğankent Kaymakamı M.Emre Canpolat’ın bu temposu ve mütevazı tavrı ilçede memnuniyetle karşılanırken, yoğun çalışma temposu nedeniyle vatandaşlar “İnşallah Sayın kaymakamımız aynı azim ve tempo ile çalışmalarına devam eder, küçük bir ilçe olmamız nedeniyle münferitte olsa yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenmez de hizmet aşkı ile başladığı görevini aynı şevkle sürdürür. Biz onun nazara gelmesinden korkuyoruz. Onun içinde bu kadar kısa süre içerisinde bu performansı yakalamasından dolayı ’41 Kere Maşallah!...’ diyoruz” diyerek duygularını dile getiriyor.    Haber okunma sayısı: 260

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER