sanalbasin.com üyesidir

Taşocağında Alicengiz Oyunu

02 Eylül 2013 Pazartesi 14:07
tasocaginda-alicengiz-oyunu

Doğankent ilçesi Güvenlik Köyü sınırları içerisinde Doymuşaltı mevkiinden alınan granit taşlarının yetkisiz kişilerce ruhsat izni olmadan başka yerlere nakledildiği anlaşıldı.

Jandarma 156’ya yapılan bir ihbar üzerine harekete geçen Doğankent İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri, Doğankent-Kürtün Karayolu güzergâhındaki Güvenlik Tüneli’nin dış yüzeyinde, eski Tirebolu-Torul Karayolu üzerinde Doymuşaltı mevki olarak adlandırılan bölgede Özkandazoğlu Lmtd.Şti. tarafından işletildiği ve ruhsatlı olduğu iddia edilen alanda yapılan tespitte, şirket yetkililerinin kendilerine sunduğu belgelerden şüphelenmeleri üzerine Giresun İl Özel İdaresi, Ruhsat Şube Müdürlüğünden teknik eleman isteyerek söz konusu firmaya ait işletme ruhsatının sınırlarının tespitini istedi.
 

 

Doğankent Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının ısrarlı takipleri sonucunda Giresun İl Özel İdaresinden gelen teknik elemanların yerinde yaptıkları inceleme ve tespitler sonucu çıkartılan granit taşların Giresun İl Özel İdaresine ait işletme bölgesinden kaçak ve izinsiz olarak çıkartıldığı anlaşıldı.


 

 

Resmi olmayan kaynaklardan alınan bilgilere göre;  Özkandazoğlu Lmtd.Şti.  adlı firmanın 2013 Mart ayında Giresun İl Özel İdaresi ile yaptığı Rödovans anlaşması gereğince Maden İşleri Genel Müdürlüğünden kendi adına aldığı ruhsat sahası içerisinde kalan belirli bir bölgenin işletme iznini 100 Bin TL bedel karşılığında Giresun İl Özel İdaresine devrettiği ve bedelini de peşin olarak aldığı, şu anda bu şirketin taş ocağı olarak kullandığı alanında yapılan anlaşma gereğince İl Özel İdaresinin işletme izni sahası içerisinde kalan bölge olduğu anlaşıldı.


 

 

Olayın ortaya çıkması üzerine Giresun İl Özel İdaresi tarafından Doğankent Kaymakamlığına taşocağının durdurulması hususunda gönderilen yazılı talimat üzerine harekete geçen Doğankent İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri ilgili firmaya bu alanda herhangi bir çalışma yapmaması gerektiği, çalışmaların izinsiz yapılması nedeniyle faaliyetlerinin durdurulduğuna dair yazılı tebligatın yapılmasına rağmen ilgili firma tarafından 2-3 gün daha burada bulunan taşların çok sayıda kamyonla Gümüşhane ili Kürtün İlçesinde bulunan taş kırma ünitesine taşındığı öğrenildi.


 

 
 

Taşocağında Alicengiz OyunuHaber okunma sayısı: 5953

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER