sanalbasin.com üyesidir

Belediye ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

29 Nisan 2015 Çarşamba 01:39
belediye-ile-isbirligi-protokolu-imzalandi

Tirebolu MYO’ya bağlı olarak Doğankent ilçesinde açılan Elektrik Dağıtım - İletimi Bölümü ile ilgili, üniversitemiz ve Doğankent Belediyesi arasında işbirliği protokolü, bugün saat 11.00’da Rektörlük Senato toplantı salonunda düzenlenen törenle Sayın Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR ve Doğankent Belediye Başkanı Sayın Haşim Birol TEKİN tarafından imzalandı.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir KADAKAL, Prof. Dr. Kürşad YAPAR, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin ÇAVUŞOĞLU, Genel Sekreter Songül SAKA ile üniversitemiz akademisyenlerinin de hazır bulunduğu toplantıya, Doğankent’ten de; siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, eğitimciler ve STK temsilcilerin den oluşan kalabalık bir heyet iştirak etti.

Protokolle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Tirebolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Ata YİĞİT, “Tirebolu MYO’ya bağlı olarak Doğanken İlçemizde açılan Elektrik Dağıtım-İletimi Bölümümüzün kuruluş çalışmaları tamamlanmış olup, öğretim elemanı kadroları tamamlanmıştır. 2015-2016 eğitim öğretim yılında 30 öğrenciyle eğitime başlanacak okulumuzda bina olarak, 868 metrekare inşaat alanında toplam 5 bin 162 metrekare kapalı alana sahip olup bodrum ve zemin kat dahil 6 kattan oluşmakta ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tefriş ve donanıma sahiptir” diye konuştu.

DOĞANKENT EN ÖNEMLİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR

“Doğankent olarak en önemli günlerden birini yaşıyoruz “diye konuşmasına başlayan Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol TEKİN, “Doğankent olarak en fazla istediğimiz ve 8 yıldır mücadelesini verdiğimiz yüksekokulumuza kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu heyecanımızda her zaman yanımızda olan ve destek veren Sayın Rektörümüze ne kadar teşekkür etsek azdır. Doğankent’te Yüksekokul açılması tüm Doğankentliler olarak çok büyük önem verdiğimiz ve istediğimiz bir gelişmeydi. Süreçte emeği ve katkısı geçen gelmiş geçmiş tüm Dogankentlilere de bu vesileyle bir kez daha teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Bu heyecanımız inşallah ilk öğrencilerimiz ilçemize geldiğinde daha da artacaktır. Okulumuzu üniversitemizin en iyi birimlerinden biri haline getirene kadar da çabamız ve katkımız devam edecektir. İlçemiz enerji üretimi yapılan bir yer olduğu için açılan bölümümüzde isabetli bir bölümdür.Üniversitemiz 25 bini aşkın öğrencisiyle Giresun’a en fazla katkı sağlayan bir kurumdur. Sayın Rektörümüzün çabalarıyla her geçen gün daha da büyüyüp gelişen üniversitemiz ve Sayın Rektörümüz her türlü övgüyü ve desteği fazlasıyla hak ediyor. İnşallah çok daha iyi işlere imza atacaklar/atacağız. Bir kez daha Doğankent’e katkılarınız için çok teşekkür ediyor, yüksekokulumuzun ilçemize, üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BİRLİKTE BÜYÜYORUZ

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR ise; “Yeni açılan fakülte ve bölümlerle büyümesini ve gelişimini sürdüren bir üniversiteyiz. Son olarak geçen hafta YÖK kararı onaylanan Diş Hekimliği Fakültemiz ve Tamamlayıcı Tıp Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Merkezimiz kurulmuştur.

Doğankent ilçemizde açılan bölümümüzde bu büyümenin bir parçasıdır. Üniversite olarak büyürken sadece merkezde ve okul açarak değil, ilçelerde de açılan birimlerimizle bu büyümemizi yaygın hale getirmeyi hedefledik. Böylece bu ilçelerimize bilimsel ve kültürel katkı da sağlamış oluyoruz. Doğankent’te bu bölümün açılması, enerji alanında üretimi olan ve 8 yıldır verilen mücadelenin sonucudur. Gösterilen çabayı ve harcanan emeği görmemezlikten gelemezdim. Kolin inşaat Sahibi Sayın Veysi Akın KOLOĞLU tarafından, en kaliteli malzemeler ile inşa edilen ve ilçeye yüksekokul kurulması için hediye edilen çok güzel bir bina vardı ortada. Dönemin Miletvekili Sayın Hacı Hasan SÖNMEZ’in, eski kaymakamların büyük emekleri var. Şimdiki Belediye Başkanımızda bu konuda çok heyecanlı ve mücadeleci bir takipçilikle süreci sürdürdü. Bugün burada karşımda gördüğüm topluluğun heyecanı beni de duygulandırdı. İşte bu duygularla iş yapıyoruz ve başarıyoruz ve birlikte büyüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Öğrencilerimize de kendi evlatlarınız gibi sahip çıkacağınıza inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR ve Doğankent Belediye Başkanı Sayın Haşim Birol TEKİN tarafından imzalandı.Haber okunma sayısı: 3112

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER